Odinės apyrankės – iš karto turime išskirti du šių apyrankių tipus. Odinės apyrankės ir apyrankės iš dirbtinės odos. Būtina paminėti, kad tiek naturalios, tiek dirbtinės odos apyrankės turi savo pliusių ir minusų. Taigi aptarkime juos išsamiau:

Dirbtinės odos apyrankės – didžiausią pliusą  gautų už prieinamą kainą. Žinoma, priklauso nuo apyrankės masyvumo, bei dekoravimo. Bet dažniausiai šių apyrankių kaina yra labai draugiška visiems.

Pastaraisiais metais ypač populiarėjant vegetarizmo ir veganizmo idėjoms dirbtinę odą mielai renkasi ir žmonės nevartojantys gyvulinės kilmės produktų, bei jiems pritariantys.Ir pats opiausias punktas – kokybė. Dirbtinės odos apyrankės greičiausiai nebus tokios patvarios kaip iš natūralios odos. Žinoma, viskas priklauso nuo sudedamųjų medžiagų, tačiau, norit įsigyti patvarią dirbtinės odos apyrankę, greičiausiai teks sumokėti naturalios odos apyrankės kainą. O didžioji dauguma mūsų visgi renkamės pigesnės kainos gaminius. Tik noriu priminti kad pigesnis gaminys dažniausiai reiškia pigesnes ir dažnai nebūtinai kokybiškas medžaigas, naudojamas gamybos procese. Tad saugokime save ir apgalvokime savo pirkinius.

Naturalios odos apyrankės – žinoma ilgaamžės ir patvarios. Bet reikalaujančios priežiūros. Pradėkime nuo to, kad viskas priklauso nuo pasirinktos apyrankės odos tipo: kiaulės, pitono, ponio kailiukas ir pan. Kiaulės odos apyrankės reikalaus mažiausiai priežiūros.  Oda yra lygi, maža tikimybė jai suskilti ar kitaip pakeisti savo prekinę išvaizdą. Tiesa, naturalios odos apyrankės, kaip bet kuri odos galanterija tamposi. Todėl reikėtų neišsirinkti per laisvos apyrankės perkant. Taip pat nereikėtų labai ilgai laikyti jų vandenyje ir pan.

Pitono odos apyrankės šiek tiek mažiau matytos, įspūdingai atrodančios, bet reikalaujančios ir didesnės priežiūros. Dažnai papildomų detalių šioms apyrankėms ir neprireikia, nes kiekvienai apyrankei galima pasirinkti skirtingai atrodančius odos fragmentus. Skiriasi pitono odos žvynų dydis, bei pačios odos raštas. Nuo seno pitono odos papuošalai, bei aksesuarai laikomi yptingos prabangos ženklu.

Pintos siūlų apyrankės – tikriausiai mažiausiai aprašymo reikalaujanti apyrankių rūšis. Išsirenki patinkančius siūlus (merginos renkasi siuvinėjimo, šilkinius, vilnonius ir pan.), priklusomai nuo norimo apyrankės galutinio vaizdo. Siūlus priklijuoji su lipnia juosta prie kieto paviršiaus ir pradedi kurti savo svajonių apyrankę. Nieko labai sudėtingo megzti nereikės, apyrankė gaminama surišant mazgelius su skirtingų spalvų siūlais. Yra begalės pynimo schemų, kurias labai nesudėtingai rasi internete.

Metalinės apyrankės – dar viena, ypač populiari apyrankių rūšis. Žinoma, dabar galime rasti kokių tik norim metalinių apyrankių: savo pageidaujamos spalvos, užmaunamų, užsegamų, labai masyviu, graviruotų, puoštų papildomais motyvais, minimalistinių, su pakabukais ir t.t. Tik skubu priminti, kad pačios pigiausios apyrankės daržnai gali būti gamintos iš ne tokio kokybiško metalo , ko pasekoje gali atsirasti net alergija visų rūšių metalui.

Tad puoškimės, bet nepamirškime pagalvoti ir apie perkamų papuošalų kokybę, juk apyrankė dažnai tampa antra oda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *