Įmonės valdyme labai svarbu ne tik geras verslo planas ir patraukli verslo idėja, bet ir tinkamai valdomi finansai. Pasitaiko atvejų, kai net geriausios idėjos žlunga ar nesulaukia sėkmės todėl, kad įmonės buhalterija prižiūrima netinkamai arba neprofesionaliai. Todėl Lietuvoje populiarėja buhalterinės paslaugos – kai Jūsų įmonės finansais rūpinasi samdoma įmonė. Kokiais atvejais tai būtų tinkamas sprendimas?

Įmonės registravimas ir perregistravimas

Norint, kad verslas sektųsi, reikia tinkamai atlikti visus veiklos žingsnius nuo pradžių. Todėl įmonės registravimas yra labai svarbus etapas. Dažnai čia daugelis pradedančių verslininkų ne itin gerai gaudosi, todėl samdo įmones, galinčias pasirūpinti šiuo etapu profesionaliai. Įmonės, kurių pagrindinė veikla – buhalterinės paslaugos, daug greičiau pasirūpins visais reikalingais dokumentais ir išrašais įmonės registravimui. Dažniausiai šis laikotarpis užsitęsia dėl vienos ar kitos tvarkos nežinojimo, o kai tuo rūpinasi profesionalai, nekyla nesklandumų ir neaiškumų.

Taip pat dažnai buhalterinių paslaugų įmonės iš išorės samdomos, kai reikalingos įmonės perregistravimo paslaugos. Tai taip pat sudėtingas procesas, reikalaujantis gal net daugiau žinių, nei įmonės įregistravimas. Reikia tinkamai atlikti visas procedūras, o tam reikia žinių.

Kasdienė buhalterija

Kitas dažnas atvejis, kuomet įmonės renkasi samdyti profesionalius buhalterius iš tuo užsiimančių įmonių, yra kasdienių buhalterijos darbų atlikimas. Pavyzdžiui, kai kuriose įmonėse buhalteriui nereikia dirbti nuo ryto iki vakaro penkias dienas per savaitę, todėl tokiu atveju daug patogiau ir labiau apsimoka samdyti profesionalų buhalterį iš tokias paslaugas teikiančios įmonės. Tai labai patogus ir protingas pasirinkimas, nes įmonei jis itin naudingas. Nereikia kurti žmogui darbo vietos, mokėti už jį mokesčių ir suteikti socialinių garantijų. Už sutartą mėnesinį mokestį gausite visas profesionalias paslaugas ir būsite patenkinti buhalterio darbu.

Atsiskaitymai įstaigoms

Kiekvienais metais visos Lietuvos įstaigos turi atsiskaityti už praėjusius veiklos metus, paruošti balansus, finansines ir veiklos ataskaitas. Tai sudėtingas darbas, reikalaujantis laiko ir žinių. Todėl kartais įmonės papildomai samdo tokios buhalterinės paslaugos, kaip ataskaitų paruošimas reikalingą žmogų. Tokias paslaugas teikiančios įmonės gali pasirūpinti reikalingų dokumentų paruošimu laiku ir pagal visus valstybinių institucijų reikalavimus. Svarbu suprasti, jog tokios ataskaitos nėra tik formalumas, už jų neteisingą parengimą ar vengimą jas teikti, įmonė gali sulaukti nemalonumų. Todėl geriausiai šį darbą patikėti profesionalui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *